letenje
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pravovremena reakcija posade

2 posters

Go down

Pravovremena reakcija posade Empty Pravovremena reakcija posade

Post  Aleksandar Jacimovic Wed Dec 08, 2010 12:06 pm

FINALNI REZULTATI ISTRAGE INCIDENTA IZNAD JUŽNO KINESKOG MORA

Zvaničnici biroa za bezbednost avio-saobraćaja Australije su nedavno završili sa ispitivanjem uzroka incidenta koji se 25. jula 2008. godine desio iznad Južno kineskog mora. Pre dve godine avion Boeing 747-400 kompanije "Qantas" je leteo na redovnoj liniji između Hong Konga i Manile, kada je iznenada, na visini od 29.000ft došlo do eksplozije na desnoj strani trupa ispred krila. Naknadno smo saznali da je eksploziju izazvao "kvar" i "nesavršenost" sistema za snabdevanje aviona kiseonikom. Posada je na vreme regovala, spustivši avion sa 369 putnika na bezbednu visinu, nakon čega su bili preusmereni da slete na Filipine. Slike koje su zabeležile kamere nakon sletanja avina u Manilu su obišle ceo svet. Rupa, dužine 2 i širine 1,5 metara, koja se otvorila na trupu je ukazivala da je u pitanju snažna eksplozija koja se desila u unutrašnjosti letelice, ali niko tada nije mogao ni da pretpostavi da je ova eksplozija usledila zbog grubog propusta tehnike.
Više o ovom incidentu možete pročitati ako posetite sajt Sky Brary i stranicu posvećenu ovom događaju:
http://www.skybrary.aero/index.php/B744,_en-route,_South_China_Sea,_2008_(AW_LOC)?utm_source=SKYbrary&utm_campaign=d305e45efb-SKYbrary_Highlight_29_11_2010&utm_medium=email
Ono što nas pilote najviše zanima u celoj ovoj priči su detalji u vezi udesa koji ukazuju na neispravnost delova sistema vazduhoplova, koje nikako ne možemo uočiti prilikom pregleda vazduhoplova. Relativizacija krivice je prepoznatljiva, jer se u suštini niko od čelnika kompanije otvoreno ne proziva, a pogotovo ne predstavnici vazduhoplovnih vlasti koji vrše nadzor nad radom kompanije. Šta bi bilo da je ovaj incident krenuo ka zlu i da avion nije sleteo na aerodrom u Manili? Da li bi se i za njim bezuspešno tragalo kao za "Air France-ovim" avionom u Atlantiku? Kome u stvari ide u korist da se otkriju stvarni uzroci udesa? Nama pilotima da, a nisam siguran da su predstavnici kompanija i vazduhoplovnih vlasti spremni da odgovornost "podele" sa onima koji više nisu među nama.
Aleksandar Jacimovic
Aleksandar Jacimovic
cekajuci stalni angazman
cekajuci stalni angazman

Posts : 37
Join date : 2010-12-01
Age : 59
Location : LYBE

https://www.facebook.com/aleksandar.jacimovic

Back to top Go down

Pravovremena reakcija posade Empty Re: Pravovremena reakcija posade

Post  SINGAPURCANAC Wed Dec 08, 2010 5:29 pm

da i meni nije bas do kraja jasno, ali svi odreda znaju da postoji u mnogim slucajevima i direktna odgovornost menadzmenta ili vlasnika ali bogami, do sada, ja nisam cuo za slucaj da je neko od visokih glavonja nagazen. Najvise sto je bilo ,trojica sefova u Svajcarskoj po par godina zatvora za onaj slucaj "Uberlingen" .U principu su ih kaznili jer su u papirima odobrili "Single person operation ".
Ja da sma tuzilac ja bih odmah pitao, A zasto ste to tako odobrili?
Odgovor :"Pa gazde nam trazile povecanje profita!"
- tuzilac: 'ajmo i gazdama po desetak godina..."
ali zato ja i i ne radim kao drzavni tuzilac.bio bih nerentabilan.Prepunio bih zatvore. Cool
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum