letenje
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

5 posters

Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  nikolatutoric Wed Jul 20, 2011 2:06 pm

Pozdrav,

AK Sveti Ilija iz Banjaluke je dobio sertifikat za skolovanje pilota jedrilice.
Prva grupa, od 4 kandidata, ovih dana bi trebalo da pocnu sa obukom. Danas je obavljen inicijalni ljekarski pregled za one koji to nisu imali, te su svi zadovoljili kriterijume i dobili uvjerenja o zdravstvenoj sposobnosti.

Za vise informacija pitanja mozete postaviti u produzetku teme ili privatnom porukom.

Nikola Tutoric
Ak Sveti Ilija, Banjaluka
nikolatutoric
nikolatutoric
cekajuci stalni angazman
cekajuci stalni angazman

Posts : 25
Join date : 2011-02-16

Back to top Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Re: Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  nikolatutoric Sun Jul 31, 2011 11:50 pm

Juce su obavljeni informativni letovi za kandidate. Uveliko traje teorijski dio obuke Smile. Ocekujte slike dok ih iskopam Very Happy
nikolatutoric
nikolatutoric
cekajuci stalni angazman
cekajuci stalni angazman

Posts : 25
Join date : 2011-02-16

Back to top Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Re: Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  Toper Tue Aug 09, 2011 2:11 pm

Pozdrav Nikola. Ja sam iz Banja Luke, pa sam zainteresovan za jedrilice (koja je cena nastave, šlepanje i ostalo što treba do dozvole). Par puta sam skakao padobranom, letio paraglajderom itd, tako da sad imam želju da se oprobam u jedriličarstvu. Pozz

Toper

Posts : 3
Join date : 2011-08-09

Back to top Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Re: Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  nikolatutoric Tue Aug 09, 2011 11:13 pm

Pozdrav.

U privatnoj poruci cu poslati moj broj telefona pa se dogovorimo da dodjes na aerodrom i direktno od nastavnika letenja dobijes sve konkretne informacije. Svaki dan smo tamo ujutro i navece, letimo (zavisi od vremena naravno). Javi se pa dodji kad god zelis.

edit: 065 679 471, na ovaj broj mozes dobiti informacije. Naravno ako zelis doci slobodno nazovi moj broj pa se dogovorimo. Ja konkretne informacije oko cijene i slepa nemam Smile.
nikolatutoric
nikolatutoric
cekajuci stalni angazman
cekajuci stalni angazman

Posts : 25
Join date : 2011-02-16

Back to top Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Re: Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  Toper Wed Aug 10, 2011 10:46 am

Hvala drug za informacije. Javicu se cim vidim da letite, (zivim blizu aerodroma), pa cu da navratim. Pozz

Toper

Posts : 3
Join date : 2011-08-09

Back to top Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Re: Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  SINGAPURCANAC Wed Aug 17, 2011 6:12 pm

Na poziv pojedinih clanova, da ne kazem brace Tutoric , imao sam priliku da prisustvujem jednom letackom poslepodnevu na aerodromu Zaluzani. Odmah cu naglasiti da je dan i ugodjaj bio za svaku pohvalu a tome imam zahvaliti osim pomenute brace i ostalim devojkama i momcima clanovima aerokluba Sv Ilija Banja Luka.
Aeroklub je imao u planu letenje tog popodneva,a jos vise raduje cinjenica da su uglavnom leteli mladi sto daje neku nadu da ce sutra biti bolje nego juce.
U klubu je trenutno obuka,izmedju ostalih aktivnosti, u jedrenju najmaldjih pilota a potpisnik ovih redova je prisustvovao lasiranju, prvom od ko zna kada, na ovom letilistu i na jedrilicama u Banja Luci.

Osim kluba Sveti Ilija, na aerodromu se jos nalaze i ostali vazduhoplovni klubovi i to klub ULL Banja Luka- Laktasi, padobranski klub poznatiji po svom svom predsedniku Grmusi i jos legendarnijoj reghistraciji vazduhoplova E7 -SEX, te jedan broj privatnih vazduhoplova.

Opsta atmosfera,radna.Kakva i treba da bude. Na sve strane nesto prsti,zuji,krece se , cak je inarod poceo da primecuje "da se na aerodromu leti" te poceo da dolazi ili da se raspituje.Dobar znak. O klincima koji trckaraju okolo i koji tvrde da cim im zakon to dozvoli uzimaju paalicu u svoje ruke, ne bih ni trosio reci ovaj put.

U svakom slucaju jedno divno popodne,a u nastavku slede slike da malo docaramo atmosferu tog popodneva.
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Re: Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  SINGAPURCANAC Wed Aug 17, 2011 6:20 pm

Utva 75 registracije E7 RDB koja se koristi za slep jedrilica i ostalo letenje u klubu. Klub inace ima jos vazduhoplova ali se trenutno samo ova utva koristi.

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola IMG_8480

pomenuta jedrilica, Super Blanik l -23

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola IMG_8481

sletanje,

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola IMG_8484
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Re: Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  SINGAPURCANAC Wed Aug 17, 2011 6:36 pm

drugovi clanovi,
braca,
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola IMG_8493
inkognito,
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola IMG_8497
ne padobranac,pilot,
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola IMG_8507

zenski deo ekipe,
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola IMG_8617
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola IMG_8631

pa mladi omladinci,
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola IMG_8625
pa predesdnik kluba u drustvu stranog placenika,
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola IMG_8635
p.s. obrisano iz razloga koji su daleko od zivota koji mi zivimo. scratch

lol!



Last edited by SINGAPURCANAC on Sun Aug 21, 2011 8:54 pm; edited 1 time in total
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Re: Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  SINGAPURCANAC Wed Aug 17, 2011 6:47 pm

ko nikad nije leteo jedrilicu u aero klubu ne moze ni da pojmi koliko je letenje lepo,samo mora da se trci. Meni pada na pamet onaj vic " Mujo il on nije pticar il' ga mi ne bacamo dovoljno visoko"
Znaci izbose ki Mancester. I onaj sto vozi slep, i instruktor, i svi okolo clanovi ,trci hvataj jedtrilicu,kaci kanap,opet trci,kaci kanap ,drzi jedrilicu, m,zatezi, otpustaj ,trci po kanap,sklanjaj auto, opominju babe i djedove da se pomere iz zavrsnih pet metara ravnanja, pa opet kanap, pao sam ja od posla ko je samo to sve slikao....

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola IMG_8553

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola IMG_8568

ne mogu da se pohvalim da sam uspeo da uhvatim radni deo atmnosfere, ali ovaj detaljcic u karijeri mladog vazduhoplovca ipak jesam,
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola IMG_8608

nek je sa srecom.... cheers
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Re: Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  SINGAPURCANAC Wed Aug 17, 2011 6:57 pm

dodao bih na kraju i nekoliko fotografija koje je uvazena koleginica napravila to vece, pokusavajuci da uhvati taj jedinstveni romanticni trenutak..
u svemu tome stize i vojska, skolski krugovi nocu, a sta bi drugo....

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola IMG_8688

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola IMG_8683

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola IMG_8638

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola IMG_8696

ova poslednja slika kao uvod u legendarnu...





Last edited by SINGAPURCANAC on Fri Aug 19, 2011 12:39 pm; edited 1 time in total
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Re: Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  nikolatutoric Thu Aug 18, 2011 2:15 am

Kolega Singapurcanac, hvala na opseznom izvjestaju Smile.

Danas je stariji kolega obnovio znanje te nakon nekoliko godina ponovo poletio samostalno. Cestitke!
Sutra je predah, a prekosutra nastavljamo istim tempom te ocekujemo nova lasiranja Smile.

Pozdrav sa livade od clanova AK Sveti Ilija!
nikolatutoric
nikolatutoric
cekajuci stalni angazman
cekajuci stalni angazman

Posts : 25
Join date : 2011-02-16

Back to top Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Re: Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  marko89pilot Thu Aug 18, 2011 2:28 am

Pozdrav,
evo da se i ja javim (stariji od brace Smile Smile ) i pohvalim trud i zahvalim na posjeti. Mislim da Vam je kolega SINGAPURCANAC uspjesno docarao jedan jedrilicarski dan Smile

PS. Uskoro ce da bude i gotov site aero kluba na domeni aeroklubsvilija.com

POZDRAV sa livade Smile

marko89pilot

Posts : 4
Join date : 2011-08-18

Back to top Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Re: Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  Toper Thu Aug 18, 2011 2:13 pm

Svaka čast za ekipu jedriličara. Uživanje je gledati ove slike. Nikako da ugrabim vremena da dođem, puno se radi ovih dana, ali zato rado gledam kako letite iznad Trna.

Toper

Posts : 3
Join date : 2011-08-09

Back to top Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Re: Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  SINGAPURCANAC Fri Aug 19, 2011 12:38 pm

Drago mi je da sam uspeo da docaram bar deo atmosfere, mada mi nedostaju jos neke slike, ali dodacemo ih, cim dodjem u posed istih, legalno ili nelegalno,uopste nije pitanje. king

Jos draze mi je sto ste me obavestili da je i onaj "sto je osvezavao znanje i ovlascenje" takodje poleteo svojim krilima. s njim cu detalje raspraviti u kafani,tim povodom.

Samo nastavite sa radom, defitivno ima odjeka ,sad idem da se vdiim sa jos nekima sto su se motali po letilistu ovih dana, da cujem utiske i ideje.

Bice to sve oK, nema sumnje.
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Re: Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  SINGAPURCANAC Sun Aug 21, 2011 8:56 pm

Danas jos dvojica lasirali, uslikano i to, bice postavljeno.
Samo napred
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Re: Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  MIG-PILOT Mon Aug 22, 2011 10:29 am

Dobar dan želim.

Evo i ja konačno uhvatih 10 minuta vremena da napišem par riječi. Ja nisam iz Banja Luke, a kako sam zadnjih 20 dana svaki dan na aerodromu, dok kuće se samo istuširam i prespavam. Vremena za računar, TV,.. jednostavno nema Smile Kao što je drug SINGAPURCANAC napisao da su 21.08 laširala još dvojica, jedan od tih sam i ja Smile
Kada bih pisao o tom osjećaju, o tom trenutku, trebalo bi mi zaista mnogo vremena. Ali nadam se da će Šef uskoro da okači fotografije koje će da pokažu mnogo više nego što iko od nas može da opiše..

Puno pozdrava Smile
MIG-PILOT
MIG-PILOT

Posts : 1
Join date : 2011-08-06

Back to top Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Re: Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  marko89pilot Fri Aug 26, 2011 10:11 pm

Vidim da niko bas ne stize ovih dana da update postove....ubi nas ova vrucina Smile

Svi smo uspjesno lasirali.........sada je mala pauza pa ako se stigne jos sta ove godine naletjeti, a ako ne na proljece nastavljamo ako Bog da...
Ako kolega Admin ne stigne da postavi sve slike uradicu ja samo da budem kuci gdje mi je net brzi da ne cekam upload dva dana Smile

marko89pilot

Posts : 4
Join date : 2011-08-18

Back to top Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Re: Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  SINGAPURCANAC Fri Aug 26, 2011 10:49 pm

Bas mi je drago da cujem da ste lasirali. ja sam i veceras pokusao da sredim i postavim pomenute slike ali i nakon sat vremena teskog rada, nisam uspeo. Shodno tome zamolio bih nekog od brace da uradi te slike i postavi,kad budete imali vremena i inspiracije. Znaci snimljeno je sve, samo da se to i postavi kako treba.

A sutra odoh na Blanik kup,pa ce reportaza o ovom zanimljivom takmicenju biti postavljena kao posebna tema, dok ne odem da se osolim. Nadam se.

Puno pozdrava ekipi u Aero klubu Sv Ilija.
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Re: Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  marko89pilot Sat Aug 27, 2011 11:39 pm

Evo i slika:
Jos ne kontamo da iza nas nema nikoga Smile
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Img8753r

Vidi...vidi....moze to i bez nastavnika, uspjesno sletanje Smile
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Img8755d

Priprema, pozor, sad.....
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Img8760f

OBAVEZNO pridrzite oci da vam ne iskoce...nastavnik nema milosti Smile
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Img8761a
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Img8762v
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Img8764e
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Img8765jw
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Img8766m
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Img8767aj
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Img8773j
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Img8775w
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Img8776i
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Img8780
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Img8782fpzv
Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Img8783vg

Sve u svemu .... ODLICNO Smile

marko89pilot

Posts : 4
Join date : 2011-08-18

Back to top Go down

Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola Empty Re: Aeroklub Sveti Ilija Banjaluka - Vazduhoplovna skola

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum