letenje
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pilot School Grande Trivic Banjaluka

5 posters

Go down

Pilot School Grande Trivic Banjaluka Empty Pilot School Grande Trivic Banjaluka

Post  nikolatutoric Fri Feb 18, 2011 12:51 pm

Pozdrav,

U Banjaluci je osnovana prva privatna avio skola u BiH.
Sjediste je dakako u Banjaluci a home airport ce biti aerodrom Zaluzani LQBZ kod Banjaluke.
Za pocetak skola ce vrsiti obuku PPL pilota, a kasnije (vec u ovoj godini) i CPL, IR, ME...
IFR letenje planirano je na LQBK, kako tamo postoje uslovi.

Skolovanje ce se vrsiti avionom Zlin 242 reg. E7-AAX. Jos se ceka remont aviona i skola moze poceti sa radom.

Sve informacije koje budem dobio cu napisati u produzetku ove teme Smile
nikolatutoric
nikolatutoric
cekajuci stalni angazman
cekajuci stalni angazman

Posts : 25
Join date : 2011-02-16

Back to top Go down

Pilot School Grande Trivic Banjaluka Empty Re: Pilot School Grande Trivic Banjaluka

Post  SINGAPURCANAC Fri Feb 18, 2011 2:57 pm

eto ,to je upravo ono sto je ideja ovog dela foruma, a i sajta u celosti.
da se predstavi zainteresovanima ono sto se radi . Na jasan, nedvosmislen i korektan nacin.
Da se ostavi mogucnost da se pita i da se sazna relevantna informacija.
Nikola,
pohvaljujem tvoj post.

Sto se tice same skole i ja sam cuo da pocinje. cak sam na zvanicnom mestu cuo nezvanicno :"Bice uradjeno kako treba" sta god to znacilo,zvuci obecavajuce.

sto se tice letenja, verujem da ce biti bezbedno a teren je takav da moze da pruzi vrhunsko uzivanje,ako govorimo o sightseeing-u
sto se IFR tice mislim da je LQBK za to idealan. Ima skoro sve sto treba a nema guzve.
Pobrojao bih bitne elemente:
-ATC 24h
-VOR/DME dva /tri komada
-ILS-koji radi
-NDB-evi vise komada, prilazi po NDB,krugovi cekanja i ostalo.
-u CTR D klasa, vrlo blizu E klasa i neklasifikovani prostor. Milina za VFR-ce
Svojevremeno nam je dolazio par puta Intercockpit iz Zadra,i jos poneki "slucajni" prolaznik ali nazalost nije zazivelo u meri u kojoj moze biti.

Morao bih proveriti ali mislim da se kod tih letova za obuku ne placaju neke takse. Nisam siguran ali msilim da ima tako nesto,u pravilniku.

i uvek se moze dobiti potreban informacija.
Very Happy
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Pilot School Grande Trivic Banjaluka Empty Re: Pilot School Grande Trivic Banjaluka

Post  nikolatutoric Fri Feb 18, 2011 3:06 pm

Zaboravio sam dodati, skola ce raditi po JARu.

Bas kao sto ste napisali, odlicni uslovi za ILS, VOR/DME, NDB prilaze. Svega ima u TMA Banjaluka Very Happy
nikolatutoric
nikolatutoric
cekajuci stalni angazman
cekajuci stalni angazman

Posts : 25
Join date : 2011-02-16

Back to top Go down

Pilot School Grande Trivic Banjaluka Empty Re: Pilot School Grande Trivic Banjaluka

Post  SINGAPURCANAC Fri Feb 18, 2011 3:16 pm

Svega ima u TMA Banjaluka

sad zasad ,zadrzacemo se na promociji instrumentalnih prilaza i odleta.

P.S.
Mada nakon smene uvek se moze u ronilackom klubu izvrsiti i dublje analize sirih drustveno/ socijanih pitanja i kretanja. Sta god to znacilo.
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Pilot School Grande Trivic Banjaluka Empty Re: Pilot School Grande Trivic Banjaluka

Post  damirAERO Fri Feb 18, 2011 4:09 pm

AKO JE PROVJERENO JAR ONDA ETO MENE U TRIVIĆ PO CPL ME !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
damirAERO
damirAERO

Posts : 13
Join date : 2011-02-15

Back to top Go down

Pilot School Grande Trivic Banjaluka Empty Re: Pilot School Grande Trivic Banjaluka

Post  SINGAPURCANAC Fri Feb 18, 2011 5:07 pm

Ne bih spekulisao oko detalja u koje nisam upucen ,sacekajmo zvanicane papire i predstavljanje firme, nadamo se da ce to uraditi neko visokopozicioniran u skoli .

ja bih dodao da kandidati sa strane treba da imaju na umu i grad u kome ce se to sve desavati.
Nije skup za zivot i organizaciju, a kvalitet, ne moram ja sve da komentartisem.

Very Happy Very Happy Very Happy
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Pilot School Grande Trivic Banjaluka Empty Re: Pilot School Grande Trivic Banjaluka

Post  nikolatutoric Fri Feb 18, 2011 7:28 pm

Informacije koje ja imam su iz prve ruke, od osnivaca skole.
Damire, kad to krene sve, ja cu ti detaljno proslijediti sve informacije i dati ti kontakt instruktora pa se onda dogovarajte Smile)).

edit: naravno bice i web stranica skole pa ce tamo zvanicno biti sve Smile)))
nikolatutoric
nikolatutoric
cekajuci stalni angazman
cekajuci stalni angazman

Posts : 25
Join date : 2011-02-16

Back to top Go down

Pilot School Grande Trivic Banjaluka Empty Re: Pilot School Grande Trivic Banjaluka

Post  damirAERO Fri Feb 18, 2011 9:19 pm

Imam kontakt osnivaca ali svejedno hvala ti. Ali nisam znao da je po JAR-u. Ugl. isplativije mi je radit u Bosni gdje imam i familiju itd. nego ici vani negdje a JAR je JAR bio u Bosni il Francuskoj XDDD
damirAERO
damirAERO

Posts : 13
Join date : 2011-02-15

Back to top Go down

Pilot School Grande Trivic Banjaluka Empty Re: Pilot School Grande Trivic Banjaluka

Post  rookie Sun Mar 27, 2011 3:42 pm

Koliko Banja Luka naplacuje operacije? Na primjer, C172, ili nesto slicno u klasi 1-2 tone, nekoliko preciznih i nepreciznih prilaza, T&G ili low app? Ima li 100LL na aerodromu?
rookie
rookie

Posts : 19
Join date : 2011-01-15
Age : 49
Location : Zagreb

Back to top Go down

Pilot School Grande Trivic Banjaluka Empty Re: Pilot School Grande Trivic Banjaluka

Post  nikolatutoric Sun Mar 27, 2011 5:03 pm

"ukupna cijena je oko 20 Eura, ali nemamo avgas. Potreban je FP i odobren slot od aerodroma BL."

To je odg. koji sam dobio.

Poz
nikolatutoric
nikolatutoric
cekajuci stalni angazman
cekajuci stalni angazman

Posts : 25
Join date : 2011-02-16

Back to top Go down

Pilot School Grande Trivic Banjaluka Empty Grande...

Post  cvetko Sun Mar 27, 2011 5:16 pm

Po kom Špancu ,,El Grande Triviću,, ste dobili ime ?
Ja sam naime iz Čelinca a tamo takvih ima podosta Very Happy

Pozdrav i srećno.

Vojo.
cvetko
cvetko
cekajuci stalni angazman
cekajuci stalni angazman

Posts : 26
Join date : 2010-11-30
Age : 56
Location : Sjeverozapadna Azija

Back to top Go down

Pilot School Grande Trivic Banjaluka Empty Re: Pilot School Grande Trivic Banjaluka

Post  SINGAPURCANAC Mon Mar 28, 2011 10:57 am

Nisam na poslu,ali provericu detaljnije sutra. Nesto koliko znam milsim da su ;letovi u cilju obuke oslobodjeni placanja svih taksi prema KL. Aerodrom naplacuje nesto malo i sitno,ali provericu sutra pa cemo objaviti.
Imaju dva razlicita ILS prilaza(NDB/ILS,LOC/ILS plus VOR/DME plus publikovan circling za 35, vizuelno moze kako god 'oces,E klasa vazdusnog prostora u TMA ,CTR D klase i tako dalje. ATC 24H , Engleski/srpski na istoj frekvenciji, kome treba.
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Pilot School Grande Trivic Banjaluka Empty Re: Pilot School Grande Trivic Banjaluka

Post  nikolatutoric Sun Jun 12, 2011 7:44 pm

Aviona nema i nema :S Sad
nikolatutoric
nikolatutoric
cekajuci stalni angazman
cekajuci stalni angazman

Posts : 25
Join date : 2011-02-16

Back to top Go down

Pilot School Grande Trivic Banjaluka Empty Re: Pilot School Grande Trivic Banjaluka

Post  rookie Sun Jun 12, 2011 9:18 pm

Jos nije gotov remont???
rookie
rookie

Posts : 19
Join date : 2011-01-15
Age : 49
Location : Zagreb

Back to top Go down

Pilot School Grande Trivic Banjaluka Empty Re: Pilot School Grande Trivic Banjaluka

Post  nikolatutoric Tue Jun 14, 2011 9:02 am

Avion lezi, zasto nemam pojma :S ,
nije jos radjen remont.
nikolatutoric
nikolatutoric
cekajuci stalni angazman
cekajuci stalni angazman

Posts : 25
Join date : 2011-02-16

Back to top Go down

Pilot School Grande Trivic Banjaluka Empty Re: Pilot School Grande Trivic Banjaluka

Post  nikolatutoric Fri Jul 22, 2011 9:15 pm

U jucerasnjem razgovoru sa osnivacem ove skole dobio sam informaciju da se stalo kod licenciranja mehanicara za tip aviona Zlin 242. U planu je da se mehanicar skole licencira i obavi remont ovog aviona s cim bi skola i mogla poceti sa radom.

Ocekuje se u narednih mjesec dana da bi to bilo obavljeno i s tim bi bila rijesena zadnja i glavna prepreka za pocetak rada skole.

Nadam se da ce moje slijedece javljanje na ovoj temi biti u svrhu obavijestenja o pocetku rada.

Pozdrav,

Nikola
nikolatutoric
nikolatutoric
cekajuci stalni angazman
cekajuci stalni angazman

Posts : 25
Join date : 2011-02-16

Back to top Go down

Pilot School Grande Trivic Banjaluka Empty Re: Pilot School Grande Trivic Banjaluka

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum