letenje
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Civilno vazduhplovstvo, u vreme sadasnje

Go down

Civilno vazduhplovstvo, u vreme sadasnje Empty Civilno vazduhplovstvo, u vreme sadasnje

Post  SINGAPURCANAC Mon Feb 07, 2011 11:42 pm

Kada covek krene u nesto novo i nepoznato tek onda spozna i neke stvari iz svog okruzenja a pogotovo spozna sebe i one u koje se kune i veruje.

E tako i ja ulazim u svet interneta sa druge strane price a da o tome nemam pojma. I onda neko pomogne , nesto se nauci,negde ispadnes naivan i nepismen, negde samo nepismen, ali sve u svemu pocnes da uvidjas neke stvari. I sto vise radis i istrazujes vise ostanes u cudu.
Tako mi se i desilo a ne mogu da cekam novu verziju foruma , pa moram odmah da ispricam.

Ako njih nije sramota mene jos manje. A tu smo da ukazemo.

U procesu etabliranja sajta i postizanja zacrtanih ciljeva znacjan rad predstavlja uspostavljanje kontakata kao i pregovori o saradnji ,ideje i ostalo. Meni licno stvarno zanimljivo, nije mi tesko a moze se reci da cak i uzivam. Izmedju ostalih,par stotina pokusanih kontakata, dodju na red i Veliki. Necu da ih imenujem ne zato sto bojim ili 'trebace mi ,pa da ih ispostujem" nego mi je ideja da sami primete. I da se isprave.
Uglavnom na ovom svetu milioni i milioni sajtova i sem Velikih svi ostali imaju "contact" funkciju. Mnogi Veci imaju podeljenu sekciju,tj moguce je stici i do tacno odredjenih odeljenja ili odseka ,tj do onog menadzera ili radnika koji ti moze dati eksplicitnu informaciju. vrlo prosto i jednostavno . da kod Nas Normalnih. ne i kod Velikih.
gospoda Veliki imaju razne kontakt funkcije ,nije da nije, ali se sve svode samo na jedno :
-Bookig/reservation
-Reedem miles
-Online Check -in
-Become our member....

Nigde zivo "General enquires" ne daj Boze ako neko ima neko pitanje pa da ima opcija:"Questions?" .
ne brate rodjeni,nasi Veliki imaju FAQ(frequently Asked Question-CPP-Cesto postavljana Pitanja) na koja vec imaju odgovori jer Boze moj na ovom svetu svi putnici i korisnici usluga imaju pravo da postavljaju ista pitanja a ta ista pitanja imaju iste odgovore te oni tj Velike unapred nas lisavaju truda da kucamo ista glupava pitanja,pa da oni moraju onda iste inteligentne odgovore da kucaju,ovako brate Copy paste,jedan Veliki napise pa ostali Veliki prekopiraju , i time svi izvrse enormne ustede,uz povecanje broja sretnih korisnika.
Ma ajde!

sve ovo ne bi bilo cudno kad ne bi isle druge price.
prica br1.
Kontaktiram na General enquires, vodeceg svetskog proizvodjaca vesti iz odredjene oblasti, i stigne odgovor u roku od odmah, da nije pitanje za njih nego za jedan pododeljak i da su oni prosledili moje pitanje, referencu broja mog zahteva. dan kasnije stize odgovor iz odredjenog odeljenja u kome me upucuju na direktnu adresu gde cu postaviti moje pitanje. Nije odgovor uopste unutar njihove firme vec drugi jos Veci ,radi taj deo pa oni preporucuju da svoj odgovor potrazim kod Prve Ruke.

Prica br2.
trebala mi bankarska ulsuga u jednoj stranoj zemlji. ja sav pametan znam ko je Najaci ,kontaktiram njihovu kancelariju na terenu. Stize odgovor u roku. parafrazirano:
"radujemo se vasem upitu ,ali mi u ovoj zemlji ne radimo standardne bankarske usluge ,vec samo investiciono bankarstvo sa startom u nivou od milon dolara ili vise. Nadamo se da ce te pronaci odgovarajucu banku.....
Ime i prezime Direktora Banke sa potpisom. "
Very Happy
Sincerely yours, podrazumeva se.

I sad se ja pitam. da li su ovi nasi avijacijski Veliki veci od najvecih Bankara i od najvecih prodavaca Vesti?
nisu ali su malo poceli da gube kompas. stednja,stednja,stednja, a dokle?
sta je njihov cilj, i krajna ideja?
da svi placamo avio karte, ali nemaju posade, putnici se ne ukrcavaju,i avioni uopste i ne lete.

time bi se postiglo vise ciljeva:
-smanjili bi smo radnu snagu,znacajno,ostali bi smao clanovi upravnih odbora i menadzeri.
- zadrzali prihode uz mogucnost povecanja istih,
- i ako avioni ne bi leteli,smanjili maksimalno troskove i povecali statistiku bezbednosti letenja.

Meni pojedine stvari jako lice na autoindustriju i stanje u istoj krajem prosle dekade.Svaka slicnost u ponasanju vazduhoplovnih menadzera i menadzera u autoindustriji je slucajna i nenamerna. Nije nuzno napominjati kako im je tesko otreznjenje bilo.

I za kraj prica br3
Nesto se desilo kod mog omiljenog,Ryan Air-a . Sta god da je bilo da sad ne komentarisem kad nisam upucen ali naslov vesti na BBC-u "Mutiny on Ryan..." .svaka slicnost sa "Pobunom na brodu Bounty" je verovatno namerna. Nije nuzno napominjati komentar presude tj dodatak na presudu pobunjenicima s Bountija: "....Nikad se u istoriji naseg (milsi se na Britanski Navy) nije desilo da posada pobuni do te mere kao na Bountiju. To dovoljno govori o ponasanju kapetana pre pobune...."
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum