letenje
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ili grmi il se zemlja trese, ili ispravljamo stare greske?

2 posters

Go down

Ili grmi il se zemlja trese, ili ispravljamo stare greske? Empty Ili grmi il se zemlja trese, ili ispravljamo stare greske?

Post  rookie Mon Apr 11, 2011 10:17 am

Vidim po NOTAM-imam da su aerodromi Banja Luka i Mostar malo "skocili" u vis, jeste to imail neki zemljotres za koji nisam cuo ili je izvrseno neko preciznije mjerenje? Wink
rookie
rookie

Posts : 19
Join date : 2011-01-15
Age : 49
Location : Zagreb

Back to top Go down

Ili grmi il se zemlja trese, ili ispravljamo stare greske? Empty Re: Ili grmi il se zemlja trese, ili ispravljamo stare greske?

Post  SINGAPURCANAC Mon Apr 11, 2011 10:44 am

Cuti i ne pitaj. mene je dopala duznost da kod nas na Tornju sredim AIP i da garantujem ad je uvek updejtovan.
Tako da sam se naradio ovih dana. izmedju ostalog unosenje rucnih izmena, Nove kordinate ,starih tacaka,nove visine itd.
trenutno je veliko spremanje sve papirologije i organizacije u BiH tako ad je za ocekivati velik broj promena .
savetujem svim posadama da dobro provere sve NOTAM-e i AIP pre kretanja jer moze doci do znacajnih promena.

A za one koji ne znaju procedure prilazne i odlazne za BiH su one uradjene 95/96 ,koje je napravio NATO TERPS za potrebe brzinskog ubacibvanja IFOR/SFOR trupa po zavrsetku rata.

ako sad neko tvrdi da procedure deluju kao da ih je vojska pravila na brzinu , Very Happy Very Happy Very Happy
I jeste.E sad to sto nisu promenjene na vreme, naravno da nije greska medjunarodne zajednice, ali ja sam vec odvec star,tj previse puta sam menadzerima i odgovornima za procedure rekao sta mislim, na nedvosmislen i direktan nacin.

I stalno idu uveravanja "evo samo tender",pa samo kordinate, pa opet tender,pa da se imenuje nova uprava,itd......

Na prvoj verziji karata je pisalo: "Crew has been higly advised to check position and terrain before descending...."


I da;lje vazi isto ako mene neko pita.
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum