letenje
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji

4 posters

Go down

Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji Empty Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji

Post  SINGAPURCANAC Sun Mar 20, 2011 4:43 pm

Zale mi se ljudi a i ja sam primetio da ovaj rat sa Libijom,mu fali slika,informacija i slicno.
Da se narodu komentari brisu ,da neko blokira like i komentare na iste,pa ko velim da pomognem.
Zato smo tu. Very Happy
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji Empty Re: Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji

Post  SINGAPURCANAC Sun Mar 20, 2011 4:44 pm

Evo danas mi stiglo na printer,kao kuriozitet. i Do naseg AFTN(aeronautical fixed telocommonication network) ili sluzbena telekomunikaciona mreza u civilnom vazduhoplovstvu ,je stiglo vise kao kuriozitet nego kao sluzbena informacija.
Proku objavljujem u celini:

Prosledjujemo kako smo dobili,(nema kalsicnog zaglavlja ko salje,i ostalo sto ide uz druge vazduhopplovne poruke)

WITHIN THE FRAMEWORK OF THE RESOLUTION 1973 CREATING A NO-FLY ZONE OVER LYBIA,ARMED MILITARY AIRCFRAFT WILL BE PRESENT IN THIS AREA DURING 96 HOURS AS FROM MARCH 19TH OF 2011(0000UTC) THIS MILITARY AIRCRAFT WILL PASS IN TRANSIT IN TEH INTERNATIONAL AIRSPACE AND THE LIBIAN FIR/UIR

DIRCAM MOD

U prevodu:u okviru rezolucije Un 1973 kreirana je zona zabrane letenja iznad Libije. Naoruzani vazduhoplovi ce biti prisutni u toj zoni u narednih 96 casova,pocevsi od 19 marta u ponoc po utc, ti vojni vazduihoplovi ce prolazitii kroz medjunarodni vazdusni prostor kao i kroz libijski prostor ,
U potpisu DIRCAM-odeljenje za vazduhoplovne procedure i slicne stvari MOD-Ministry of defense ili sto bi se reklo ministarstvo odbrane Ujedinjenog Kraljevsta Britanije i Severne Irske.


ako analiziramo vest ,ovo je kalsicna najava da "pocinjenje ". Ono istina odluka je doneta malo ranije,ali za izvrsenje iste potrebno je da:
-Se objavi NOTAM
-Da se komadanti Vingova(upoznaju sa ciljevima i izvrse pripreme posada)
-Da se po proceni komadanta Vinga stvore povoljni meteo uslovi za izvrsenje odredjenog dejstva.

Notam je obljavljen, zadaci su pripremljeni,ocito, e sad kad ce meteo da odgovara,ubrzo cemo videti na CNN....

Ima jedna prednost ,kad je forum u pocetnoj fazi,nema puno ljudi koji citaju jos manje njih koji kometarisu, ,pa cemo valjda biti Bogu hvala , liseni "ostarscenih komentara" ,mada za preterano ostrascene komentare imamo mi adekvatnu "sekciju"....(ne pretim samo podesecam.... )

o superioronosti Typhoona ,Rafala i Tornada GR 4 u odnosu na ruske lovce libijskog RV,ne bih trosio reci.

O politicko/trgovackom detalju,da je Gadafi davao kes zapadnim vladama, a da ga ce oni sad da ga roknu kako bi dobili borbeno iskustvo za svoje nove masine,i time svoje kompanije dovele u bolju poziciju prilikom najavljenih buducih tendera i slicnog ,nemoj SINGA preceraces....

Svaka slicnost sa '90 ,kod nas, je sasvim slucajna i nenamerna....
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji Empty Re: Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji

Post  SINGAPURCANAC Sun Mar 20, 2011 4:45 pm

Evo neko se potrudio,da nam poblize objasni, "S cim ce pred Milosa"
e moj pukovnice,ako sa tim cekas ove, racunaj da si bivsi.

http://geimint.blogspot.com/2010/05/libyan-sam-network.html




SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji Empty Re: Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji

Post  SINGAPURCANAC Sun Mar 20, 2011 4:47 pm

evo nas usli smo u drugi dan intervencije. Za razlliku od juce danas vec znamo da se operacija zove "odisejeva Zora" ,da njome niko zvanicno ne rukovodi, ali se kordinise preko americke komande u Stutgartu, da ce NATO da se ukljuci,posle danasnjeg sastanka,ali su vec neke zemlje rekle da ne mogu ispratiti i Irak i Avaganistan pa sad jos i Libija,i tako dalje.

Cudi ,a ja bih rekao zabrinjava totalno odsutvo medijske pokrivenosti,pravom akcijom. Svi pricaju 24 sata o tome ali snimci uglavnom arhivski ili tek poneko taksiranje aviona po ko zna kakvim bazama. Nema prenosa akcije, nema snimaka pogodaka,nema povredjenih i ranjenih,nevinih civilnih zrtava, izmasakriranih pilota i slicno.
Zna se sta je rat. A ne ovo ,bezveze.

Salu na stranu,Libijci su nadrljali, zapadna vojna industrija ce opet da profitira, a na kraju dana bice vise od jedne LIbije, ali se ni jedna nece pitati nista, a svaka ce biti duzna kao Grcka.



SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji Empty Nije sigurica...

Post  cvetko Mon Mar 21, 2011 8:40 pm

E moj jaro...
Ipak neko čita pa onda od komentara ne može biti pošteđeno ni ovako lepo mesto.
E sada koliko će biti ,,ostrašćeni,, ostaje da se vidi.
Mene ne zabrinjavaju toliko tehnički detalji cele priče nego nekoliko ljudskih pitanja tipa...

,,Ko je sledeći na redu?,,
,,Čemu bi trebalo da služi ono sranje zvano UN ? Kakav mu je uopšte smisao u savremenom svetu?,,
,,Treće i najvažnije.Sećate li se ko je bila Milica Rakić ? I koliko takvih će ih biti u Libiji?,,
,,Koji kreten smišlja ovakve nazive ratnih operacija ?HMM (mu mamu...),,
,,Dokle ćete više da zaglupljujete slobodnomisleći deo čovečanstva naivnim opravdanjima tipa ,,Osama šmeker u pećini,, ,,hemijsko oružje,,, ,,masovne grobnice,, ,,pošteni, jadni, nenaoružani protestanti...,, i sl.

Dakle, svi sada peru ruke od Gadafija i meni lično nikada i nije bio preterano simpatičan ali ispade da po nekim novim pravilima milih nam kolonijalista za rokanje više nije potrebna nikakva šarena laža čak ni za svoje građane.
Posebno mi je muka od ovog klempavog štakora Sarkozija...
A možda je to samo zbog toga što je Miteran bio barem delimično pošten prema nama.Jednom, davno.

No kao što ja volim reći a kako kažu u mom zavičaju ...
Ničija nije do zore sjala i Zaigraće mečka i pred njihovim vratima.

Eto, viđećemo.
Ne smijem dalje, ostrastiću se pravo
Very Happy

O ruskim i kineskim ljigama neću trošiti reči.
Pomogli su svima isto ko i nama.
Mašala...
cvetko
cvetko
cekajuci stalni angazman
cekajuci stalni angazman

Posts : 26
Join date : 2010-11-30
Age : 56
Location : Sjeverozapadna Azija

Back to top Go down

Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji Empty Re: Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji

Post  SINGAPURCANAC Mon Mar 21, 2011 10:43 pm

,Ko je sledeći na redu?,,
tesko je to reci.Necu da kazem da pitanje za milion, ali raznih kandidata ima. Ne bi bilo nelogicno, Nigerija,Venecuela, Severna Koreja, ali tesko je to predvideti dok ne postane ocito.
Čemu bi trebalo da služi ono sranje zvano UN ?
Da svaka zemlja usreci par likova koje ce poslati u diplomatsku misiju sa sedistem u Njujorku uz adekvatnu apanazu. Ostalo nije nikad ni bilo bitno,samo ja to nisao znao '83....

Milica Rakić ? I koliko takvih će ih biti u Libiji?,,
nazalost ,niko ih nece ni brojati,niti ce se ikad saznati. A najveca je zalost ubijati decu,tako zbog ioanako namestenih tendera. Ako smo potrosili 5000 hiljada godina razboja civilizacije da bi neko ubijao decu zarad visih ciljeva, ja nisam deo te civilizacije.

,Koji kreten smišlja ovakve nazive ratnih operacija ?
Dobro placen sluzbenik odeljenja za psiholosko propagandna dejstva.


Posebno mi je muka od ovog klempavog štakora Sarkozija...
On je meni smesan po jednom detalju. zalaze se za jacu kontrolu migracije u Francusku,i da se poostre zahtevi za dozvolu boravka i tako dalje. Jel njemu neko objasnio da mu je njegov otac klasican politicko/ekonmski imigrant,i da ga Francuska nije prihvatila,mali Sarkozi bi sada bio podvodac kurvi u Budimpestanskih podzemnim prolazima. lol!



O ruskim i kineskim ljigama neću trošiti reči.
Pomogli su svima isto ko i nama.
Mašala...

Jel ti znas onaj vic. Pita Mujo hasu ,jel Haso bil ga ti primio za 100 eura?
Ma nema sanse.
A za 10 000?
Ma jesi lud,nisam ja peder!
a za milion?
Bih sto ne bi,
Eto vidis Haso ,ima i kod nas pedera ali nema para,to je problem.

Poznat je svima moj stav o "Njima" a on je upravo baziran na toj tezi.Izdali su nas ne za milion,vec za 100 eura. I zbog toga ne mogu da ih volim nikako,pa makar sto puta bili pravoslavci.
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji Empty Re: Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji

Post  SINGAPURCANAC Tue Mar 22, 2011 3:11 pm

Vest upravo objavljena da je pao F-15E Silent Eagle USAF-a. Onoliko koliko je meni poznato to bi trebalo da je prvi pad u borbenim dejstvima,pomenutog tipa ukljucujuci i iprve verzije F15 A/B/C/D ....
Naravno da Pentagon tvrdi da je u pitanju mehanicki kvar,da borci protiv okupatora tvrde da su ga bas oni roknuli,ali sve je to manje bitno.
Pao je jos jedan od mitova da ne kazem tabua. s tim sto autor ovih redova stvarno i veruje u tehnicku i borbenu superiornost F-15 u odnosu na mnoge druge lovce i napadace.
Posto F22 jos nema konkretnih dokaza o svojoj uspesnosti, za sada ostaju f 15 i tornada kao najdokazaniji i najefektniji.
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji Empty Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji

Post  kotor2 Wed Mar 23, 2011 10:07 pm

Isti je danas i bombardovan da slucajno nebi pokrio neki svinjac.
"SVINJAC" To sam namerno napiso.

kotor2

Posts : 4
Join date : 2010-12-02

Back to top Go down

Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji Empty Re: Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji

Post  SINGAPURCANAC Thu Mar 24, 2011 12:50 am

Za ovaj komentar kandidovao si se za "zlatnog Curana" .To ti je najveca nagrada za satiru i komediju u Srbiji.
lol! lol! lol!

I sta kazes,roknuli ga d ane bi neko neko pokrivao svinjac u Libiji?
Mocno king Very Happy
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji Empty Re: Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji

Post  japanac Thu Mar 24, 2011 1:57 am


Ma budale!!!
Pa nisu libijci kinezi pa da kopiraju avion na brzinu. Ono jeste da su se u Pukovnika oci iskosile malo vise pa mozda ameri kontaju da je kinez:-))

japanac

Posts : 7
Join date : 2011-01-13

Back to top Go down

Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji Empty Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji

Post  kotor2 Thu Mar 24, 2011 8:08 pm

Danas je tri puta dejstvovano po jednom Galebu.U vazduhu ,pri sletanju i na pisti.Junak dogadjaja neki tabadzija Rafaelo.

Kod mene u svinjcu zive ovce.Svnje su iz taktickog razloga dislocirane u stalu.

kotor2

Posts : 4
Join date : 2010-12-02

Back to top Go down

Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji Empty Re: Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji

Post  SINGAPURCANAC Thu Mar 24, 2011 11:18 pm

ko zna sta je po sredi,ali ove izgleda da nije sramota da objave to kao vest. Francuski Rafal u misji zabrane letenja iznad Libije unistio neprijateljski avion Soko Galeb G-2.
mene zabrinjava sto nema kohezionog elementa medju napadacima. ko ih vodi ,ko je glavni ,ko ucestvuje, ko placa nista se ne zna.
ato nije dobro. Ne za njih,boli me pa uvo z apojedince,nego z asituaciju.
Tu zacas dodje do dokazavanja, do samoinicijativa i slicno, kad to prevedemo na realne brojke,to izgleda da ce neko iz cistog kaprica da zvekne po stambenih objektima,bolnicama i slicno,ne bi li dokazao svoju superiornost.
e to nije dobro.
Al ajde,da vidimo sta ce noc doneti.

kume, vidim da si zivotinjke sakrio. Sakri i rakiju,ako neprijatelj naidje da ga dezavuisemo... I razanj,razanj takodje ..

king
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji Empty Paralele ...

Post  cvetko Fri Mar 25, 2011 9:18 pm

Dvoumio sam se da li da ovde postavim sledeću priču sa bloga ali evo izgleda da ću morati.
Hebo priče koje niko ne čita jel?
Nije baš klasična priča, više je sećanje na tužnu godišnjicu...
Pozdrav drugari...



Grdelica... ili ,,Anđeo, Odisej...,,
pisano 24.03.2011.godine

Danas se navršilo dvanaest godina od kako je ,,Milosrdni ...,, ušao u naše skromne živote.I tako ih ,,uljepšao,, za vijeke, vjekova.Po više osnova.
Naravno, bar onima koji su preživeli.
Zato ovu priču želim da posvetim tužnoj godišnjici, maloj Milici Rakić, putnicima putničkog voza nastradalih na Grdeličkom mostu, putnicima BUS-a Niš Expresa, žrtvama kasetnih bombi u centru moga grada, žrtvama Đakovičke izbegličke kolone, žrtvama na Varvarinskom mostu toga slavskog dana, gradu Aleksincu, Surdulici i svim onim nebrojenim stratištima tužnog i strašnog, jezivog proleća 1999. godine.
Slab sam ja u tužnim pričama.Nekako prsti neće na tastaturu a ni muziku u ovakvim situacijama ne mogu pustiti.Nije prikladna, osim možda onog smrada Vagnera koji mi je i inače uvek bio odvratan.
Neposredni povod za ovu priču su jutrošnje vijesti.Iz Tripolija i drugih meni nepoznatih mesta koja noćas prolaze sličnu, tešku sudbinu.
Mrtvi i ranjeni i televizijsko prepucavanje i nagađanje jesu li ipak civili ili ne?
Mrtvi su valjda ljudi, prvenstveno.Bili vojnici ili civili.
I vojnici su samo ljudi.

Tema ove priče je i diskusija na susednom forumu o paralelama između ova dva događaja.Sličnostima i razlikama.
Daj odmah da pojasnim, ne pada mi na pamet da se bavim suvim teoretisanjem i političkom pozadinom dešavanja.To nije moj fah a iskreno, takav pristup nisam nikada nešto preterano ni cenio.Sediš u lepoj sobici, toploj i svetloj, sit, umiven i doteran, slatkorečiv do smrdila i nasmejan dokazuješ kao eto ,,taj neki tamo je suštinska pretnja za svetski mir...,,.
Ja sam čovek prvenstveno vojnik, pragmatičan i što je najtužnije već u ovim godinama dovoljno iskusan, da mogu dati neke svoje procene i stavove.
Životne i tragično stvarne.Ukoliko imate drugačije mišljenje po ovim pitanjima slobodno se javite, razmenićemo civilizovano argumente.Ili ćemo to barem probati.Samo da napomenem, ovu stranicu ja uređujem pa ako budete u startu bezobrazni ili nekulturni diskusije i neće biti.U svim ostalim slučajevima (političkih i drugih razlika, nema frke, biće objavljeno...)

Skloni smo brzom zaboravljanju.
Pa onda najčešće dođemo u poziciju da mnoge stvari iz bliske prošlosti već nakon par godina, nema ko razjasniti i govoriti o istima iz ugla sudionika.Zato ova priča prvenstveno i služi.Da upamtimo...Da naša deca upamte...
U njoj ću pokušati dati svoje viđenje nekolicine zločinačkih poteza mojih kolega pilota alijanse i stavove zašto ih ja smatram namernim i egzagtnim zločinima.Jer i piloti, posebno sa takvom tehnologijom mogu biti ratni zločinci.
Naravno da mogu.I jesu, dobro plaćeni zlikovci.
Juče je iznad Libije, oboren, ili je sam, pao F-15.Prvi za koji ja znam u ovim događanjima.Piloti su spašeni.Ali kako?
Drugi avion je verovatno u nameri da ,,zaštiti,, kolege ubio šest libijskih seljaka koji su se našli u blizini.Interesantno ali po izveštajima ovog drugog člana posade su spasli baš seljaci.Oni srećniji.Mnogo.
Kakva je analogija?

Analogija je ka prvom primeru zločina o kome ću u ovoj priči.
Na most u Varvarinu, moravskoj varošici te praznične sunčane, proletnje subote 30. maja 1999. godine, na dan Slave tog gradića...dejstvovali (tj. bombardovali ...) su avioni nemačkog RV (Luftvafe, opet bato...).Prvi avion je srušio most i ranio mnogo ljudi.Ali pilot iz drugog aviona je nakon kraće vremenske pauze sačekao da stigne pomoć ranjenima a onda dovršio zločinački pir.Poginulo je deset a ranjeno i osakaćeno sedamnaest ljudi.Većina njih u drugom napadu.Poginula je i šesnaestogodišnja devojka Sanja, najbolji đak celog tog kraja.Nemački advokat Urlih Dost tužio je svoju državu za počinjeni zločin, nemačkim sudovima ali je proces stao zbog nemogućnosti žrtava da plate enormne sudske takse izražene u stotinama hiljada eura.
U samom gradu i njegovoj okolini nije bilo nikakvih vojnih objekata ili borbenih sredstava.
Za razumevanje svih okolnosti samog događaja važno je napomenuti da je vreme bilo potpuno vedro, vidljivost odlična a po mostu su dejstvovali iznimno preciznim, laserski vođenim bombama.Dakle znali su šta rade i zbog odsustva bilo kakve PVO mogli tačno da biraju momenat dejstva.Zločin ili ne, prosudite sami...Ja već jesam.

Primer drugi.
Aleksinac, mali rudarski gradić jugoistočne Srbije.Peti april 1999. godine i pet bombi direktno u centar grada.Jedanaest poginulih i 52 povređena.Razoren uži centar.Cinizam, vrhunski, ipak leži u tome što su ,,kolege iz NATO-a,, snimili celi događaj i naknadno ga često analizirali.Verovatno ga koriste i u svojim vojnim akademijama da bi pokazali kako se treba odnositi prema ,,neposlužnim urođenicima,,...
Vreme i toga dana takođe lepo, protiv vazdušne odbrane nema, čak ni neposredne, i za dejstvo na raspologanju skoro sve vreme ovoga sveta.A i iskustvo je tu, jer su nepunu nedelju ranije, tačnije 28. marta u istom gradu, bombardovanjem ubili, četvoro ljudi.Ima li potrebe da naglašavam, civila naravno.

Primer treći od bezbroj...
Niš.
Dejstvo kasetnim bombama u dva navrata po samom centru grada.Oba puta u vidnom delu dana, pre podne u oblastima gde u širem radijusu ne postoji ništa što se ikada ranije koristilo u vojne svrhe.
Svi znate kako su kasetne bombe strašno oružje, pisao sam već o tome, zabranjeno svim međunarodnim konvencijama.A kada padnu potpuno neselektivno u uže gradsko jezgro onda je to teško drugačije tumačiti nego kako? Riječ ratni zločin mi vrlo poznato zvuči ako tako strašnim oružjem gađate pijacu u pijačnom danu ili bolnicu tj. regionalni zdravstveni centar.
Mislite da je propaganda?
Pa dođite, povešću Vas da vidite tragove vidljive jasno i danas?
Rezultat tog zločina, 34 poginula civila i bezbroj nedužnih, teško ranjenih.Među stradalima i komšinica naših kumova, Vesna, dvadeset sedmogodišnja trudnica u sedmom mesecu i njena nerođena beba...Krenula na pijacu po jagode i ...
Holandski F-16 je tog 7. maja bacio dve CBU-87 i tom prilikom ubio 15 ljudi, civila, a ranio teško njih 28.Kad smo mi napali Holanđane? I šta li smo im tako strašno skrivili? Da nam tako vrate.
Uništio je 62 automobila oko pijace i oštetio 120 stambenih objekata.Nakon tog događaja dragi naši Holandezi su prestali sa korištenjem kasetnog oružja prema nama, što se za pobratime iz RAF-a ne bi moglo reći.
Pa su isti slučaj ,,... anđeli,, ponovili već 12. maja samo u drugom delu grada, stambenom naselju Duvanište i tom događaju sam i lično prisustvovao.I opisao ga u jednoj od ranijih priča.Na grad u kome živim je ukupno bačeno 36 tovara kasetnih bombi.Nepoznat broj još ni danas nije deaktiviran.I permanentna su, buduća, pretnja za sve žitelje Niša.
Prisutvovao sam i događaju kada su dragi naši Nemci (opet oni...) sa dva MRCA Tornada pogodili most u centru grada.Srećom tada nije bilo poginulih.Jedan od retkih slučajeva da sam video avione koji dejstvuju.Opet po sunčanom danu i opet po nebranjenom gradu.Joj herojstva, matero mila...
Inače, indikativno zvuči ali je lako proverljivo da su u skoro stoprocentnom odnosu uništeni objekti infrastrukture koji su napravljeni od ratnih reparacija iz WWII.Dakle ako su ih braća Nemci već napravili daj da ih i razduže.Nisam na to obratio pažnju dok nisam sinoć razgovarao sa kolegom koga dugo nisam video i prisetili smo se bombardovanja mosta u gradiću Trstenik u centru grada, koji nije imao nikakav vojni značaj osim činjenice da je napravljen kao ratna odšteta od hiljadugodišnjeg, III rajha.Kolega je pecao neposredno pored mosta i šest bombi, preživeo samo pukim slučajem.
Oćemol' dalje?
Oćemo, na žalost ima još puno primera.

Aberdareva.
23. april. 1999. godine
Ubistvo šesnaest mladih radnika televizije.Legitiman cilj? Ma ajde?
Tomahawcima sa više stotina kilometara daljine na nenaoružane ljude, uglavnom tehničko osoblje i radnike u desku.Noću, u gluvo doba.
Junački, nema šta.
Spomenik podignut tim mladim ljudima se zove ,,Zašto?,,
Odgovora nema ...

Surdulica...
7. april 1999. godine
Ovo je toliko strašno da ne mogu ni opisati pa ću samo iskopirati reči svedoka, lokalnog novinara, sa lica mesta...
,,Stotinak metara unaokolo teško da je preživela ijedna porodična kuća. Novinarima koji su u prvi sumrak stigli u Surdulicu iz Beograda neko od prisutnih spasilaca predlaže da napišu kako se ovaj deo grada od sada zove "Žalosne livade". Svi do jednoga tvrde da ovo nije mogla biti greška. Prvi vojni objekat je od nekadašnje kuće Aleksandra Milića udaljen bar 2,5 kilometra, a neki vojni magacini čak šest kilometara dalje. Pilot je morao biti ili slep, ili jednostavno hladnokrvni ubica, a u sedištu NATO-a uporno tvrde da takvi ne rade kod njih. Džejmi Šea, portparol NATO-a, tvrdio je čak nedavno (pošto su njihovi piloti pobili sedamdesetak ljudi u izbegličkoj koloni nedaleko od Đakovice), kako piloti otkačinju bombe uvek u "dobroj veri", držeći se "najviših demokratskih standarda NATO članica". Pa gde udari. A udari obično u neku sirotinju, neki Aleksinac, Grdelicu, Đakovicu, ovoga puta Surdulicu... Uvek neko nezgodno ime. Toliko nezgodno da je, na primer, novinar CNN-a te večeri u Surdulici bar desetak puta morao da ponavlja "stand up" ispred jedne potpuno porušene kuće, ne uspevajući nikako da pravilno pogodi ime mesta iznad kojeg su NATO piloti ponovo delovali "u dobroj nadi". Prašnjavi i gotovo otupeli od bola lokalni spasioci prekinuli su za trenutak posao da uživo odgledaju kako CNN i ostale velike televizije izveštavaju o njihovom jadu. Zatim su se ponovo vratili da baterijskim lampama osvetljavaju ruševine i kopaju po kraterima.

Sa surduličkih "Žalosnih livada" novinari su kasnije krenuli ka lokalnoj bolnici. U tamošnjoj mrtvačnici, u dve prostorije, ležalo je 16 poginulih umotanih u čaršave i ćebad. Jedanestoro njih su deca, od pet do 12 godina. Tek poneki leš imao je glavu, ruke ili noge. Neposredno pre novinara do mrtvačnice je stigao i jedan zamotuljak sa kostima i raskomadanim delovima tela. Čovek koji je dovezao ovaj zamotuljak kaže da je to leš devojčice. Deteta koje je bežeći od NATO bombi takođe potražilo sklonište u kući Aleksandra Milića. Zgroženi onim što su videli neki novinari povraćaju u mraku pored mrtvačnice. Nedaleko odatle istražni sudija Milčo Todorov izražava sumnju da je broj mrtvih možda i veći jer su do mraka raščišćene tek dve velike ruševine.

U surduličku bolnicu smešteno je 11 povređenih. Jedan od njih, sedamnaestogodišnjak Boban Cvetković iz obližnjeg Vladičinog Hana, došao je tog dana u Surdulicu da vidi svog drugara. Dobio je geler u stomak. Kaže da je iznenada nešto udarilo, da je od eksplozije gotovo ogluveo i da mu se činilo kako je na nebu bilo mnogo aviona. Istražni sudija potvrđuje da je bombardovanje potrajalo gotovo punih 25 minuta.
Na povratku za Beograd ređaju se jedan za drugim spomenici "dobre vere" NATO pilota. Surduličke "Žalosne livade", most kraj Grdelice gde još stoji onaj spaljeni voz, zatim Aleksinac gde je bomba prebacila za nekih 600 metara i takođe ubila mnogo civila.
Šta li će sutra na brifingu reći cinični "Džejmi". Hoće li kuću Aleksandra Milića označiti kao strateški vojni cilj, ili ga optužiti što je svoju mukom stečenu imovinu uložio u građevinu podignutu nekoliko kilometara daleko od kasarne? Hoće li mu vispreni Džejmi zameriti što nije podigao još čvršći i veći podrum po NATO standardima? Možda će u svoje brifinge uneti i neku novinu i hladno reći: "U Surdulici smo juče zabeležili novi NATO tripl-dabl. Imali smo 16 ubijenih civila, od toga jedanestoro dece, i za sada 11 ranjenih. Oko 300 uništenih i oštećenih kuća ne ulaze u našu zvaničnu statistiku."
Svaka čast, Džejmi...,,

Suva Reka i Đakovica...
14.maj. 1999. godine.
Užas i strava.Ponovo šest bombi...
Selo Koriša, bombardovanje izbegličke kolone, nepotpuni tužni saldo 85 poginulih i 58 ranjenih Albanaca.Zašto je bitna nacionalnost?
Pa, prosto je.Zločinci nisu birali.I ova kolona je od funkcionera NATO-a proglašena legitimnim vojnim ciljem.Bravo majstori...
A koliko ste samo uranijuma ostavili u amanet lokalnom stanovništvu Kosova i Metohije pokazuje kako ste ,,milosrdni,, i koliko vam je stalo da ciljeva operacije ili je to samo zbog cene placa na Bondstilu...?

I po gradaciji ubedljivo najgnusniji zločini ako se tako nešto uopšte može gradirati.
Voz i autobus.
U selu Lužane 20 kilometara od Prištine 1. maja te zle godine pogođen je autobus Niš Expresa na redovnoj liniji Niš-Priština.
Šta je tu gnusno?Sve, a najviše okolnosti.
Dan, sunčan, oko 13 h. Autobus crvene boje na mostu.Savršen cilj za dokazivanje.Zar ne?Vođene rakete, pilot jasno vidi cilj.Nema promašaja.
Spaljeno pola autobusa i ubijeno 40 ljudi.
Nakon dvadeset minuta novi napad na ambulantno vozilo koje je došlo u pomoć i teško ranjen lekar, član tima.
Znači ,,hajde da sačekamo u zasedi, možda neko dođe da im pomogne.,,
Treba li reći, svi poginuli civili.Većina žene i deca.

I meni lično najužasniji zločin.
Voz na mostu u Grdelici.
12. april 1999. godine, drugi dan Uskrsa.
Poznajem čoveka koji je posmatrao sam događaj.Avion je napravio zalaz čekajući da voz dođe na most a onda ga pogodio tv vođenim raketama.Ponovo su se krvolok Solana i onaj njegov džukac Šej mogli naslađivati analizom snimka samog događaja.Kamera na raketi je zabeležila poslednje trenutke tih jadnih ljudi.
Tačan broj žrtava nikada nije ustanovljen.Posledice su bile tako strašne.Izvučeno je najmanje petnaest tela, ostataka i delova, a mnogi se i danas vode kao nestali.
Spaljeni voz je bio pun za praznik.

I šta posle svega ovoga reći?
Da to naravno i na žalost nisu jedini primeri.Ne bi svi stali u ovih par stranica.
U tih 78 dana bombardovanja poginulo je preko 2500 ljudi, oko desetak hiljada je teže i lakše ranjeno a prema najgrubljim procenama načinjena je materijalna šteta od najmanje sto milijardi dolara (čak i vinovnici ovoga zla, predstavnici alijanse se hvale da su nas vratili u ,,kameno doba,, i da je šteta po njihovoj proceni, najmanje 30 milijardi zelenih...).
Najveći broj nastradalih i nisu bili vojnici.
Kao što rekoh i vojnici su ljudi, a da li su i ovi stranjski vojnici o kojima sam govorio u ovim pričama ljudi, e to ostavljam da sami procenite.
Nedavno sam video sliku gde moj dobri klasić dočekuje američke pilote koji dolaze u posetu jednom našem velikom vojnom aerodromu.Ubica se izgleda uvek vraća na mesto zločina...
Nisam još sreo klasića ali čim ga budem video pitaću ga šta je razgovarao sa ,,kolegama,, i da li je i u jednom trenutku bio u iskušenju da ih pita znaju li ko je Milica Rakić?
Znate li Vi?

Poslednja vest koju sam čuo popodne je da je Rafal u Libiji oborio Galeba.
Eto to bi možda bila najbolja slika ,,kolonijalnog herojstva...,,
Bravo majstori, i svaka Vam čast.Ravnopravna borba, nema šta.
Vaša ,,junaštva,, je stvarno teško ignorisati.Ja pilotski poziv ipak vidim neznatno drugačije.
Što sam ja ovoliko danas ljut i ogorčen?
Pa samo zbog dva kratka pitanja.

Ko je sledeći na redu? I ...
Kuda ide ova jeziva vrsta primata?

Ma, hebem ti ove godišnjice, previše je samo ovo užasa i za pet života...
Ali ovo teško mogu zaboraviti.

Za sve ove i druge užase, Međunarodni sud pravde u Hagu se proglasio ,,nenadležnim,,
Liči li ovo na ,,udruženi zločinački poduhvat,,?
Meni, da.

P.S. Jadni svi ljudi u Libiji jer ko zna šta ih čeka narednih nedelja.Bez obzira na stranu na kojoj se nalaze upoznaće izgleda Odiseja u ,,punom sjaju...,,

cvetko
cvetko
cekajuci stalni angazman
cekajuci stalni angazman

Posts : 26
Join date : 2010-11-30
Age : 56
Location : Sjeverozapadna Azija

Back to top Go down

Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji Empty Re: Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji

Post  SINGAPURCANAC Sat Mar 26, 2011 10:05 am

Sve sto si napisao,stoji. I vise nego. I postoji slicnost, ne veza, izmedju naseg slucaja i Libijskog slucaja.
O nevinim zrtvama i ponasanju svetskih sila suludo je i govoriti.

Los je povod, ali neka si napisao i koju o tome,nek ostane zapisano.Mozda neko nekad u buducnosti bude procitao ,a mozda i vanzemaljci od svih stvari na zemlji budu uspeli da desifruju bas tvoje tekstove, pa im bude za nauk kakva je Zemlja bila mesto u kosmosu dok nije propala i pretvorila se bezlicnu masu koja luta Mlecnim putem.

Moram reci da sam tek u tvom postu saznao neke detalje,zato hvala, ali to po meni govori nesto drugo.
Da su u NATO-u kreteni to sam znao, ali me je jako zabolelo kad sam shvatio da su nasi rukovodioci kreteni.Mada za ovo potonje sam znao i pre tvog posta,tj naslucivao sam....

Zamisli zemlu u kojoj se ne zna ukupan broj zrtava?
Zamisli zemlju koja ad hok i bez ikakve organizacije obelezava takvu nesrecu u svoj istoriji?
Zamisli zemlju gde nije podignut jedan centralni monument u znak secanja na zrtve?
Zamisli zemlju koja nista nije naucila iz tog iskustva?
Zamisli zemlju u kojoj ni na koji nacin niko nije objavio da je bilo ko posetio i polozio venac na spomenik nastradalim vazduhoplovcima ispred komande RV u Zemunu?

I tako dalje i tako dalje.....

Ja i dalje tvrdim i u suprotno me nece niko ubediti. Da je rezim radio za Amere i NATO. Milsim mozda ovi ispod glavnog to nisu ni znali,jer ih je glavni birao po logici "sto gluplji to verniji",ali je glavni sigurno znao. I garantujem da je zaradjivao pare u toj prici.

Meni je neverovatno jedno. Da jos ima budala na ovoj planeti koji su spremni da se suprostave ovima a da ne shvataju da to moze ali ne na nacin kako oni rade.
Znaci,pod broj jedan:
1.Ne vodi se drzavna politika na nacin da dovodis sebe u situaciju kao sto je Srbija dovela sebe ,devedesetih ,Irak dvehiljaditih ili Libija 2011....
2.Pogotovo se ne vodi na nacin,da sebi za vratom imas NATO i Amere.
3.Ako to i radis,onda moras biti na visem intelektualnom i civilizacijskom nivou,od njih
4.Moras biti spremniji od njih da pocinis zlocin. I veci i gnusniji zlocin. Ako nisi spreman na to ,onda se vrati na tacku broj 1.
5. Ne mozes ici sa njima u rat, a da sistem vrednosti u odnosi u tvojoj drzavi pocivaju na mitu i korupciji, napredovanje povezano sa "poslusnocu i vernoscu" a ne na znanju i inicvijativi i slicno.


e ovih pet tacaka su po meni "veza" izmedju srodnih slucajeva SFRJ-RS-SRJ IRAK-AVGANISTAN -LIBIJA .....
Mogu svaku od stavki detaljinje objasniti ukoliko neko bude trazio,ali sustina je u nivou tehnolosko/civilizacijskog razvoja.
Ako nisi iznad,cuti i pusi,prosto i jednostavno.
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji Empty Naravski...

Post  cvetko Sun Mar 27, 2011 5:32 pm

Sa svim tačkama apsolutno saglasan...
Ako pažljivo analiziramo prethodni tekst sve to je podvedeno pod definiciju ,,odgovornog političara...,,
Lik koji je radio niz godina u USA, dovoljno dugo godina da postane ,,faktor stabilnosti na Balkanu,, zatim familiju na vreme ,,spakovao,, u majčicu Rusiju sve skupa sa azilima i adekvatnim ,,zalihama,, koji se sve vreme bombardovanja ni jednaput nije pojavio u javnosti, čiji leš niko nikada nije video, koji je ko fol sahranjen u dvorištu porodične kuće (tastove...) ko' vampir u sumrak, na čijoj sjhrani je puštana ,,Rjubinuška,, i ,,Podmoskovske večeri...,, nije neko kome bih ja priznao bilo kakve državničke i vojničke kvalitete.
Hoćemo li analizirati dodelu visokih činova policiji, formiranje ličnih ,,odreda smrti,, trgovinu ,,sankcijskog tipa,, gde Dafina, Jezda, Badža, Bidža, Kundak, Markan sa nošenjem gajbica, Pinki Željko i sličnih besprizorni kreiraju biznis, politički i kultruni milje i krem društva...
Nećemo.
Stvari su jasne, barem meni i lično bih volio da sam uspio sam ufatiti ,,patriotu,, pre lepotice Karle ...
Kome je najviše zla učinio?
Pa nama naravno.
Ne verujem da je uopšte mrtav a da je CIA-in lik, ,,trećepozivac,, u to sam apsolutno siguran.

Daklem, ko razume shvatiće.
Da sam bogdo' razgulio u Izrael kad sam ono imao šansu (sve sa primanjem vjere i rezanjem ćune queen ) da ne gledam sve naknadne budalaštine...
Al' eto.
Ipak je tema Libija pa je svaka sličnost relativno ,,namjerna,,...

Cvele, sudinoik i savremenik, zlatnih ,,devedesetih,,... affraid
cvetko
cvetko
cekajuci stalni angazman
cekajuci stalni angazman

Posts : 26
Join date : 2010-11-30
Age : 56
Location : Sjeverozapadna Azija

Back to top Go down

Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji Empty razbijanje i td.

Post  kotor2 Sun Mar 27, 2011 6:40 pm

Zamisli zemlju gde nije podignut jedan centralni monument u znak secanja na zrtve?

http://www.zastonato.org/2010/10/mas-srbi-moraju-svojoj-deci-da-objasne-da-je-bombardovanje-bilo-ispravno/
Ljudi u crnom.
Dzordz Soros (ili Šoroš Đerđ) - ne jevrjeski Jevrejin, kako ga nazavhu jedne jevrejske novine iz Njujorka, je rodjen u Budimpesti 1930. godine. Bilo mu je 14 godina kada su nacisti zavladali Madjarskom. Pozirajuci kao unuk madjarskog politicara koji nadgleda konfiskaciju jevrejske imovine Soros vesto izbegava tadasnju sudbinu mnogih Jevreja.

Obrazovanje

Posle rata se seli u London gde 1952. godine zavrsava studije filozofije na London School of Economics a dobija i pocasne doktorate na univerzitetima Oksford, Jejl, u Bolonji i Budimpesti.

U Londonu, pod uticajem filozofa i svog ucitelja Karla Popera prihvata ideju o "otvorenom drustvu", koju kasnije razradjuje na svoj nacin. Zeljan novca i sputavan ogranicenim mogucnostima u Londonu, Soros odlucuje da se 1956.gdine preseli u Njujork gde radi na berzi. Provodi izvesno vreme u istrazivanju razlike izmedju londonskog i njujorskog trzista da bi 60-tih usao u novi svet finansijskog investiranja tzv. hedz fondova (Hedge funds) dostupan samo bogatim investitorima i velikim korporacijama.

Poslovni covek

Prvi otkriva beskrajne mogucnosti za bogacenje manipulisanjem hedz fondovima - sto mu donosi ogromnu zaradu i pristup kontroli svetskog trzista novcem. Nezajazljiv u svojim poduhvatima, Soros sa lakocom destabilizuje naciju za nacijom ukoliko primeti da joj nedostaju finansijski izvori kako bi branili svoju valutu. Tad kao kobac napada. Tu sudbinu su doziveli Tajland i Malezija krajem 90-tih godina.

Upitan da li oseca grizu savesti zbog ekonosmke krize koju je 1997.godine nastala na trzistu zemalja Dalekog istoka zbog njegovog spekulisanja tamosnjim valutama, Soros je odgovorio:

"Kao ravnopravni ucesnik u trzisnim transakcijama posledice mojih akcija ne treba da me zabrinjavaju."

Covek koji je "Banku Engleske doveo na ivicu bankropstva."

Soros je 1992.godine, preko svoje firme Kvantum (Quantum funds) koristeci uglavnom pozajmljeni novac, za nekoliko nedelja zaradio bilion dolara kladeci se na britansku funtu. Bolji poznavatelji prilika tvrde da se tu ne radi o Sorosevom novcu nego o novcu Rokefeler Rotsild (Rockefeller-Rothschild) interesne grupacije -- svetske "vlade u senci", za koju Soros radi kao obicni "potrcko", sluzeci se njihovim novcem i radeci po njihovim uputstvima.

Tom prilikom je Britanska centralna banka potrosila sve svoje rezerve u neuspesnom pokusaju da spase vrednost svoje valute.

Dobrocinitelj ili vrhunski spekulant

Naoruzan sa nekoliko biliona dolara , nekoliko nevladinih organizacija i slobodnim pristupom centrima za odlucivanje u Vasingtonu , Sorosu veoma jednostavno polazi za rukom da obara vlade u svetu, ako nisu pogodne za biznis, da pokrade imovinu tih zemalja pri cemu mu se jos zahvaljuju na tom "dobrocinstvu".

Tako Soros u svom bogatom arsenalu zemalja kojima je "pomogao" da se promeni vlada ima: Poljsku, Ukrajinu, Cesku, Srbiju itd. Nesto slicno je pokusao i u Rusiji i Kini, ali je zalogaj bio suvise krupan, pa je to odlozio za neko drugo vreme.

"Otvoreno Drustvo"

Mreza Sorosevih fondacija pokriva oko 50 zemalja.

Prema definiciji koju nudi Sorosev Institut za Otvoreno Drustvo (OSI) "Otvoreno drustvo je drustvo zasnovano na shvatanju da niko nema monopol na istinu, da razliciti ljudi imaju razlicite poglede i interese, da postoji potreba za institucijama koje tite prava svih ljudi omogucavajuci im da zive zajedno u miru. Uopsteno govoreci, otvoreno drustvo karakterise vladavina zakona, postojanje demokratski izabrane vlade, raznorodno i dinamicno drustvo, kao i postovanje prava manjina."

Da li je covek koji je osiromasio nekoliko zemalja svojim malverzacijama na berzi i imao velikog uticaja na rat u bivsoj Jugoslaviji; koji je od Klintona trazio da izradi sveobuhvatan plan strategije za svrgavanje Sadama Huseina jos 1998.godine, odjednom postao dobrocinitelj u svojoj 72.godini zivota? Nije bas tako.

Hajde da vidimo koje nevladine organizacije Soros finansira, organizuje i koje politicare placa: Hjuman rajts Voc i Mortona Abramovica, Vorena Cimermana, Pol Golbea , drektora Radio Slobodna Evropa (kao i sam radio). U Sorosevoj Medjunarodnoj Kriznoj Grupi (ICG) se nalaze Zbignjev Bzezinski, Vesli Klark, nekadasnji vrhovni komandant NATO snaga u Evropi, kao i Ricard Perle i Pol Volfovic. Karlajl Grup (Carlyle Group) sa Dzejmsom Bejkerom, Frenk Karluci- nekadsanji americki sekretaro za odbranu i Dzorz Bus- otac danasnjeg predsednika Amerike, Medjunarodni Tribunal u Hagu i mnogi drugi.

Soros godisnje potrosi 300 miliona dolara za odrzavanje mreze svojih organizacija sa oko 1000 zaposlenih u 30 zemalja sveta.

Nekrunisani kralj Istocne Evrope

Sa padom Berlinskog zida i kolapsom komunizma u Istocnoj Evropi Soros je shvatio da je dosao njegov trenutak da deluje. Poljski pokret Solidarnost pomaze sa 3 miliona dolara kao i Carter 77,Vaclava Havela u Ceskoj i Andreja Sakarova u SSSR-u. 1984.godine otvara prvi Institut za Otvoreno Drustvo u Madjarskoj. Ulaze milione dolara u "nezavisna medija " i opozicione pokrete u raznim zemljama Istocne Evrope

A kako je to "Otvoreno Drustvo" zamisljeno u Srbiji ?

Tako finansira politicke partije poput Gradjanskog Saveza, izdavacke kuce i "nezavisna" medija u Srbiji, poput B92.

Zbog toga nije ni cudo sto je jos pre bombardovanja Srbije Soros bacio oko na rudnik Trepcu vredan nekoliko biliona dolara. Kroz svoju Medjunarodnu Kriznu Grupu , Soros diktira nezavisnost Kosova i "privatizaciju" srpske imovine. Stoga bar prividno nalaze da ce od sada "UMNIK kontrolisati i rukovoditi pokretnom i nepokretnom imovinom, rudnicima, bankama i drugom imovinom registrovanom na ime Savezne Republike Jugoslavije, odnosno Republike Srbije i svih njenih organa na teritoriji Kosova."

Privatizacija i socijalna zbivanja u Srbiji se desavaju bas kao sto Soros zamislio. Posto drzava svoju industriju sistematski uni ti nepovoljnim zakonima i nepovoljnim kreditiranjem nailazi talas stecajeva. Posle stecajeva Soros dovodi svoje bogate mecene koji kupuju ta preduzeca po smesno niskim cenama.

Soros danas ima svoja drustva i fondacije po Sloveniji, Hrvatskoj i Bosni i
Hercegovini, Crnoj Gori u Srbiji a u samom Beogradu deluje "Jugoslavensko-Soros-drustvo". Soros koristi svoj novac za potkupljivanje uticajnih novinara i politicara a svi protivnici njegovih vizija su etiketirani kao neonacisti, fasisti, antisemiti ili jednostavno lopovi i kriminalci. Sorosev plan "otvorenog drustva" je veoma jasano primenjen na vladajuce strukture privredu i drustvo Srbije.



Da li posle ovoga i dalje verujete da je Dzordz Soros dobrocinitelj?


(preuzeto sa blic.co.yu)Trenutno radi na Libiji.

kotor2

Posts : 4
Join date : 2010-12-02

Back to top Go down

Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji Empty Re: Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji

Post  SINGAPURCANAC Fri Apr 01, 2011 10:50 pm

Kako sam nasao vrlo cudnu i nelogicnu vest na bbc danas.

http://www.bbc.co.uk/news/business-12935003

Prevedno u jednoj bitnoj i kratkoj recenici: Nivo nezaposlenosti u USA na najnizem nivou u zadnje dve godine. Nezaposlenost opada cetvrti mesec za redom.
Mozda i nema nikave veze sa Libijom,ali ajd' dokazi to moj brajko?

Obrni okreni dodjemo do sledecih matematickih relacija:

- vise poginulih civila manje nezaposlenih
- manje raspolozivih ruksih tenkova na putu ,veci poreski prihodi u Vajomingu,

Jedino sto ne mogu da dokucim ,da li su u pitanju eksponencijalne ili linerane funkcije zavisnosti faktora jedan o drugog.

Odo da citam knjigu o Karibima,jebes budale sto poturaju nos pod tudju pesnicu....



afro
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji Empty Re: Razbijanje medijske blokade-Rat u Libiji

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum