letenje
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tornado F3

Go down

Tornado F3 Empty Tornado F3

Post  SINGAPURCANAC Wed Mar 16, 2011 11:43 pm

Danas citam da je ovih dana 25 godina kako tornado verzija F3 ,lovacka verzija, cuva tamo njih.
I da su mnogi koji lete na njemu i koji su se oslanjali na njegovu zastitu prezadovoljni masinom i da zale za skorim penzionisanjem. Dolaze Tajfuni.
Ono istina u samom startu i nije bio tako dobar ali su kansijim budzenjima,tj dodavanjima opreme i oruzja,napravili pravu masinu. Spreman da cuva i udara.

Opste je poznata cinjenica kakvo misljenje ima potpisnik ovih redova o Tornadu ,bez obzira na verziju, a on je svojom sluzbom to i dokazao, nevernim Tomama. Ja od kada sam prvi put procitao o njemu sam tvrdio da je prava masina po sredi. Jednostavnio imao je dobar koncept,dobre motore i konstrukciju,a elektronska oprema se lako doda kad ima na sta da se doda.
I jako mi je zao sto ga nisam terao,bar jedan krug.

Na nasu zalost dobar deo aktivne sluzbe se poklopio i sa NATO delovanjem u regionu,devedesetih. A dobar deo letova ,pogotovo onih najznacajnih,iz njihovog ugla gledanja, a da nisu ameri je upravo bio neka od verzija Tornada.

Ima i mali komentar, jednog mog prijatelja PVO-nca , na moje pitanje "jel ste roknuli kog Tornada?"
On mi je odgovorio,iskreno i usput," Jesi lud, pa to niko ne sme da gadja!"

Ovom prilikom izrazavam divljenju modelu, respekt bivsem neprijatelju, i nadu da ce i kod nas poceti neko da misli mozgom ,i dodje do pravog koncepta. Sta i kako, ostalo ce se posle sloziti.
SINGAPURCANAC
SINGAPURCANAC
Admin

Posts : 415
Join date : 2010-11-29
Age : 49
Location : mauritius,soon or later

https://letenje.forumotion.com

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum